Svatební fotograf a rodinný fotograf. Fotograf na svatbu. Rodinné fotografie.

Jak fotíme rodinu a co si vzít na sebe?

Rodinné fotografie fotíme hlavně v exteriéru, anebo u Vás doma. Ateliér nepoužíváme proto, že se snažíme o co nejpřirozenější fotografie. Toho jen těžko docílíme když Vás postavíme před fotopozadí a rozsvítíme světla. Neříkáme že to nejde. Taky jsme fotili rodiny v ateliéru, focení bylo ovšem delší a to už zase nebavilo děti. Další důvod je ten že fotografie je vzpomínka na nějaké období života, na dítě a na místo kde se to celé odehrává.
Chceme vzpomínat na to jak jsme se doma hráli, povídali si, vařili, dováděli, chodili do města, do parku na piknik. Prostě cokoliv přirozeného a hlavně našeho, něco na co budeme vzpomínat s radostí. Proto to děláme takhle. 

Vy nám řeknete Vaši představu, kde by jste chtěli fotit či u jezera, v parku, v lese, na louce, ve městě anebo u Vás doma. Společně domluvíme přesné místo, může se fotit kdekoliv kde to máte rádi.
Dohodne se datum focení, (nejlépe dva termíny) hodně záleží na počasí.

A jdeme fotit.


Co na sebe?
Všeobecně platí, vzít si něco, v čem se budete cítit dobře a sladit se barevně. Sladit – ženy např. šaty a muži košile, trička a džíny, něco hezkého co Vám padne. Dobré je to barevně propojit např. šedá a červená, růžová a modrá. Vybírejte pastelové barvy ne křiklavé, ať nesvítí. Doporučuji sladit celou rodinku do dvou maximálně tří barev. Pokud nemůžete ve vašem šatníku najít nic slučitelného s focením, sáhněte po středně modrých džínách a bílých tílkách či tričkách. Čím více výrazných motivů na oblečení, tím více vynikne oblečení než Vy. Volte spíše jednobarevné oblečení, bez nápisů (Adidas apod.) 

Jestli se chcete dokonale barevně sladit tak více o barvách v krátkém článku zde na blogu - Jak vybrat ty nejlepší barvy?

Celé focení pak probíhá formou procházky. Cestou se rádi s Vámi seznámíme a domluvíme detaily. Vždy hledáme místo s perfektním světlem. Fotografie je záznam světla, bez něj není fotka. Proto je světlo tolik důležité a hlavně dotváří atmosféru. Ne každý chce pózovat a ne každý je otevřený všem nápadům. Proto Vám nasloucháme a fotit budeme tak jak Vám to bude vyhovovat a bude to pro Vás přirozené. I když fotíme pózované snímky tak se snažíme zachytit ty nejpřirozenější momenty. Necháme Vás hrát se, smát se, běhat. Nebo můžete dělat nějakou činnost kterou máte společně rádi. Cokoliv u čeho se dokážete uvolnit. Focení trvá nejdéle dvě hodiny. Doma pak uděláme selekci a pošleme Vám fotografie k výběru. Vždy posíláme radši víc podobných fotek s různými výrazy ať si můžete v klidu vybrat. Výběr z rodinného focení je vždy do týdne. Pak je teprve na řadě platba od Vás. Základní balíček je 12 ks fotografií v digitální podobě za 1800 Kč. Každá další fotografie je za 100 kč. 

Tisk můžeme zařídit na Vaše náklady. Podotýkám že kvalitní tisk na kvalitní papír. 

Using Format